Zdrowe słodkości

Zielony koktajl

Serdecznie zapraszam do wypróbowania przepisu na zielony koktajl, czyli bombę witaminową do wypicia! Jest to super alternatywa, żeby przemycić do diety dużą ilość witamin w ciągu dnia. Przygotowanie jest banalnie proste i bardzo szybkie. Taki koktajl można przygotować sobie w ramach drugiego śniadania czy też zdrowej alternatywy podwieczorku lub po prostu jako dodatek do śniadania bądź kolacji.

 

Potrzebne składniki:

  • 1 jabłko,
  • 1 banan,
  • sok z połówki cytryny,
  • sok z połówki limonki,
  • szklanka wody,
  • 2 garście świeżego szpinaku baby.

Z podanych składników wyjdą nam dwie spore szklanki koktajlu.

Wykonanie:

Będziemy potrzebować blender kielichowy bądź ręczny i wysokie naczynie.

Jabłko myjemy i wykrawamy gniazdo nasienne, zostawiamy skórkę, i kroimy na mniejsze kawałki, Sok z cytryny i limonki wyciskamy, uważając aby do naszego naczynia nie wpadły pestki. Banana obieramy ze skóry i również kroimy na mniejsze kawałki. Szpinak płuczemy i przekładamy z pozostałymi składnikami do blendera kielichowego bądź wysokiego naczynia, jeśli używamy blendera ręcznego. Wlewamy szklankę wody niegazowanej, u mnie była to przefiltrowana woda, ale może być użyta mineralna. Składniki blendujemy do połączenia, przelewamy do szklanki i mamy gotowy koktajl, którym możemy się delektować. Smacznego!

AutorKasia

Hej, hej!
Mam na imię Kasia i mam 23 lata. Pieczeniem interesuję się od najmłodszych lat. Już jako mała dziewczynka pasjonowało mnie pomaganie kobietom z mojej rodziny w przygotowywaniu słodkości. Dziś, jako dorosła kobieta, staram się zawsze wkładać całe serce w przygotowywane przeze mnie wypieki, a sprawdzonymi przepisami chętnie dzielę się z bliskimi, a od niedawna również z Wami - czytelnikami bloga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *