Deserki

Mocno czekoladowe deserki

Dzisiaj przedstawiam przepis na czekoladowe deserki z użyciem ciasteczek Oreo. Deser łączy w sobie mocno czekoladową polewę, krem z białej czekolady o konsystencji pianki oraz pokruszone ciasteczka Oreo.

Potrzebne składniki:

  • 180g ciasteczek typu oreo,
  • 550ml śmietanki 30%,
  • 100g czekolady białej,
  • 100g czekolady gorzkiej 74% lub 80%,
  • 1,5 łyżeczki żelatyny,
  • 12 łyżeczek zimnej wody.

Wykonanie:

Całe ciasteczka kruszymy na piasek za pomocą malaksera. Miskę z 150ml śmietanki i gorzką czekoladą umieszczamy na kąpieli wodnej i podgrzewamy do uzyskania jednolitej masy, pozostawiamy do przestudzenia. W kąpieli wodnej rozpuszczamy białą czekoladę. 400ml śmietanki ubijamy na sztywno. Żelatynę zalewamy wodą i pozostawiamy na kilka minut do napęcznienia, następnie dodajemy do śmietany wraz z białą czekoladą, miksujemy. Gotowy krem przekładamy do rękawa cukierniczego. Przygotowujemy sobie 8 równych, niedużych pucharków. Na dno każdego wysypujemy łyżkę pokruszonych ciastek, wyciskamy krem i wylewamy polewę czekoladową, czynność powtarzamy aż zapełnimy każdy z pucharków. Tak przygotowany deser chłodzimy co najmniej przez jedną godzinę przed podaniem. Smacznego!

 

AutorKasia

Hej, hej!
Mam na imię Kasia i mam 23 lata. Pieczeniem interesuję się od najmłodszych lat. Już jako mała dziewczynka pasjonowało mnie pomaganie kobietom z mojej rodziny w przygotowywaniu słodkości. Dziś, jako dorosła kobieta, staram się zawsze wkładać całe serce w przygotowywane przeze mnie wypieki, a sprawdzonymi przepisami chętnie dzielę się z bliskimi, a od niedawna również z Wami - czytelnikami bloga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *